OGŁOSZENIA I INTENCJE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
29. 05. 2016

Słowo Jezusa ma uzdrawiającą moc, jednak jego skuteczność może być ograniczana ludzką niewiarą i obojętnością. Rezultatem przyjęcia Dobrej Nowiny jest nie tylko fizyczne uzdrowienie, lecz przede wszystkim uzdrowienie duchowe – wyznanie Jezusa jako Pana. Biorąc udział w Eucharystii otwórzmy serca na Bożą obecność, aby rozwijać swoją wiarę.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna, nabożeństwa majowe i czerwcowe
- dziś o godz. 16.00
- w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.30

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.

We wtorek święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe. W tym dniu odbędzie się zbiórka elektro-śmieci. Celem akcji jest pozyskanie środków, którymi wesprzemy dzieła prowadzone przez misjonarzy wywodzących się z naszej diecezji. Zużyty sprzęt prosimy złożyć przy plebanii do jutra.

W środę po nabożeństwie czerwcowym zmianka tajemnic różańca św.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca

Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem:

w tygodniu w pół godziny przed Mszą św. oraz dodatkowo w piątek od godz. 16.00

W czwartek po wieczornym nabożeństwie poświęcenie wianków i ziół.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach świętych nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Wieczorem nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 różaniec, o 17.30 Msza święta, nabożeństwo czerwcowe, procesja z figurą MB Fatimskiej,  możliwość uszanowania relikwii św. Jana Pawła II i. Na procesję prosimy przynieść świece.

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii, a przed kościołem kwestować będziemy na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za zrozumienie - Bóg zapłać.

Zabytkowy kościół jest otwarty od 1 maja do 2 października

od czwartku do soboty od godz. 9.00 do 17.00

w niedziele od godz. 12.00 do 16.00

W zakrystii trwają zapisy rodzin chętnych do przyjęcia młodzieży przyjeżdżającej w przyszłym roku na Światowe Dni Młodzieży.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy ...

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Drogę” i „Źródło”.

Życzymy błogosławionej niedzieli.

Zapraszamy dzieci i młodzież o zaangażowanie się we wspólnoty: służby liturgicznej, koła misyjnego i oazy.
Spotkania odbywają się w salce domu parafialnego.
Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 10.00
scholi w piątki o godz. 16.00
Lektorów w soboty o godz. 10.00
Ministrantów w soboty o godz.9.00

niedziela 29 maja 2016                           IX niedziela zwykła

07:30 za + Franciszka Pawełkiewicza w 20 rocz. śm. z żoną Helenę, rodzicami i zięciem Józefem

09:00 za + Henryka Małeckiego w 35 rocz. śm. z żoną Zofią w 7 rocz. śm.

11:00 za Parafian

16:30 za + Anielę Hałat z mężem Janem i synem Janem

poniedziałek 30 maja 2016                                     św. Jana

07:00 za + Zofię Kubajczyk

17:30 za + Annę i Michała Poźniak

wtorek 31 maja 2016                               Nawiedzenia NMP

07:00 za + Józefa Wasztyla z córką Agnieszką

17:30 za ++ Zdzisława Jekiełka, Józefa Durańczyka, Helenę Klęczar, Teresę Mrozik, Stanisława Kusaka, Stanisława Luranca, Krystynę Kramarczyk, Ludwika Szalonka, Teresę Klęczar, Mariana Hałata, Hildę Kacorzyk, Honoratę Jekiełek, Marię Spadek, Edwarda Płonkę i Irenę Górowicz

środa 1 czerwca 2016                                     św. Justyna

07:00 za + Edwarda Spadka (ul. Zabrzezinie)

17:30 za + Zofię Grygierczyk z mężem Antonim w rocz. śm.

czwartek 2 czerwca 2016

07:00 za + Helenę Jarosz

17:30 za + Elżbietę i Stanisława Jędrzejowskich z rodziną

piątek 3 czerwca  2016                    Najśw. Serca Pana Jezusa

07:00 za + Floriana Mosura w 1 rocz. śm.

17:30 za + Annę i Józefa Kolasa, Tadeusza Kramarczyka z synem Jerzym

sobota 4 czerwca 2016                  Niepokalanego Serca NMP

07:00 za + Emilię Kruczałę w 7 rocz. śm. z mężem Władysławem i córką Wandą

17:30 za + Franciszka Niemca w 25 rocz. śm. z córką Małgorzatą, rodzicami i teściami