OGŁOSZENIA I INTENCJE

V NIEDZIELA ZWYKŁA
7. 02. 2016

Przychodzimy do Jezusa, Boskiego Lekarza, aby korzystać ze zdrojów Jego bezgranicznego miłosierdzia. On leczy nas z najcięższej choroby, jaką jest grzech. Na wzór Szymona Piotra zaufajmy Jezusowi.

Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po Mszach świętych dopołudniowych i przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do rodzinnej lub indywidualnej adoracji Pana Jezusa.
Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii, a przed kościołem kwestujemy na rzecz Sióstr klauzurowych. Wszystkim  ofiarodawcom dziękujemy - Bóg zapłać.

W ŚRODĘ – POPIELEC. ROZPOCZYNAMY WIELKI POST. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypywania głów poświęconym popiołem. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy (dotyczy tych, którzy ukończyli 14 lat), czyli powstrzymanie się od jedzenia mięsa oraz post ilościowy (dotyczy osób pełnoletnich do 60 roku życia), czyli ograniczenie posiłków do jednego sytego i dwóch lekkich.

W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętych modlimy się za chorych.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:
- po Mszy świętej o godz. 7.00
- o godz. 16.00 dla dzieci
- o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.  Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje. Plan rekolekcji rozdawaliśmy podczas kolędy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach.
O godz. 16.00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy – Bóg zapłać. Po nabożeństwie Msza święta.
O godz. 18.00 Msza święta z nauką dla kandydatów do bierzmowania oraz młodzieży.

Zapowiedzi Seweryna Luranca, Magdaleny Gołuch, Grzegorza Jaszczyka, Damiana Kasperka i Moniki Morawy są umieszczone w gablotce ogłoszeń.

19 lutego ok. godz. 16.30 specjalny samochód wiozący obraz wraz relikwiami przejedzie z Osieka Górnego ul. Główną do naszego kościoła, a po nawiedzeniu, w sobotę o godz. 16.30 przejedzie do Polanki Górnej ul. Kościelną i ul. Przecznica.
Prosimy o udekorowanie trasy przejazdu samochodu-kaplicy. Materiały dekoracyjne oraz pamiątkowe obrazy i świece są do nabycia w zakrystii i przed kościołem.

Dziękujemy za złożone na ogrzewanie kościoła do skarbonek umieszczonych na ścianie przy wejściu do świątyni.

W zakrystii trwają zapisy rodzin chętnych do przyjęcia młodzieży przyjeżdżającej w przyszłym roku na Światowe Dni Młodzieży.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy ...

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Drogę” i „Źródło”.

Życzymy błogosławionej niedzieli.

Zapraszamy dzieci i młodzież o zaangażowanie się we wspólnoty: służby liturgicznej, koła misyjnego i oazy.
Spotkania odbywają się w salce domu parafialnego.
Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 10.00
scholi w piątki o godz. 16.00
Lektorów w soboty o godz. 10.00
Ministrantów w soboty o godz.9.00

INTENCJE MSZALNE

niedziela 7 lutego 2016                                                                  V niedziela zwykła
07:30 za + Błażeja Płonkę z synem Adamem w rocz. śm.
09:00 za + Stefanię Targowską w 1 rocz. śm. z mężem Sylwestrem i rodzicami
11:00 za Parafian i Krystynę w 80 rocz. urodz.
16:30 za + Franciszka Jureckiego w 5 rocz. śm.

poniedziałek 8 lutego 2016
07:00 za Macieja z okazji urodz. – o bł. Boże i zdrowie
17:30 za + Marka Kasprzyckiego i Łucję Toporczyk

wtorek 9 lutego 2016
07:00 za + Jana Płonkę z żoną Elżbietą i synem Janem
17:30 Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Ap. za ++ Jerzego Handego, Henryka Biesa, Zofię Płonkę, Józefa Falasa, Stanisława Dusika, Marka Leśniaka, Edmunda Ehrhardta, Zdzisława Jekiełka, Józefa Durańczyka, Helenę Klęczar, Teresę Mrozik, Stanisława Kusaka i Stanisława Luranca

środa 10 lutego 2016                                                                              Środa Popielcowa
07:30 za + Teofila Palę z żoną Franciszką, synem Władysławem, Kazimierza Klęczara z żoną Walerią i synem Maksymilianem
09:00 za + Franciszka Klęczara w rocz. śm.
17:30 za + Jana Jurasa w 1 rocz. śm. z ojcem Józefem

czwartek 11 lutego 2016                                                                          NMP  z Lourdes
07:00 za + Floriana Mosura
17:30 za Ritę Sobecką w 1 rocz. urodz. i chrztu – o bł. Boże i zdrowie

piątek 12 lutego  2016
07:00 za + Ignacego Klęczara, Emilię i Jana Grubka
17:30 za + Marię Klęczar w 4 rocz. śm.

sobota 13 lutego 2016
07:00 za + Mieczysława Płonkę
17:30 za + Marka Dzik w 10 rocz. śm.

niedziela 14 lutego 2016                                                         I niedziela Wielkiego Postu
07:30 za + Helenę Falas w 5 rocz. śm. z mężem Józefem
09:00 za + Zygmunta Szymańskiego w 26 rocz. śm.
11:00 za Parafian
16:30 za + Władysława Płonkę w 1 rocz. śm. z żoną Heleną
18:00 za + Józefa Matlaka z żoną Heleną i zięciem Marianem

poniedziałek 15 lutego 2016
07:00 za + Franciszka Dobrzanowskiego w 2 rocz. śm.
17:30 za + Stanisława Tlałkę z żoną Zofią w 3 rocz. śm.

wtorek 16 lutego 2016
07:00 za + Ignacego Płonkę
17:30 Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Ap. za ++ Henryka Biesa, Zofię Płonkę, Józefa Falasa, Stanisława Dusika, Marka Leśniaka, Edmunda Ehrhardta, Zdzisława Jekiełka, Józefa Durańczyka, Helenę Klęczar, Teresę Mrozik, Stanisława Kusaka i Stanisława Luranca

środa 17 lutego 2016