OGŁOSZENIA I INTENCJE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26. 02. 2017

W ten święty dzień, przychodzimy na Mszę świętą, bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego potrzebujemy.

Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po Mszach świętych dopołudniowych i przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Rozpoczniemy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 adoracja kandydatów do bierzmowania i w miarę możliwości rodziców. Młodzież prosimy o przyniesienie indeksów do bierzmowania. O godz. 17.00 różaniec.

We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Rozpoczniemy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 adoracja Wspólnoty Żywego Różańca połączona ze zmianką tajemnic różańca, o godz. 17.00 różaniec.

Zapraszamy do rodzinnej lub indywidualnej adoracji Pana Jezusa.

W ŚRODĘ – POPIELEC. ROZPOCZYNAMY WIELKI POST. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypywania głów poświęconym popiołem. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych.
W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy (dotyczy tych, którzy ukończyli 14 lat), czyli powstrzymanie się od jedzenia mięsa oraz post ilościowy (dotyczy osób pełnoletnich do 60 roku życia), czyli ograniczenie posiłków do jednego sytego i dwóch lekkich.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca
Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem:
w tygodniu w pół godziny przed Mszą św. oraz dodatkowo w piątek od godz. 15.30

W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Ojca Pio i możliwość uszanowana jego relikwii.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:
- po Mszy świętej o godz. 7.00
- o godz. 16.00 dla dzieci / dzieci będą otrzymywać obrazki /
- o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy w czasie dróg krzyżowych.

W piątek od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę święto św. Kazimierza. Po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, a po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 poświecenie książeczek dla przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
O godz. 16.00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Po nabożeństwie Msza święta.
Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy – Bóg zapłać.

Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną kolonię nad morzem w czasie wakacji 15-26 sierpnia dla dzieci i młodzieży. Zapisy do końca lutego.

Od przyszłej niedzieli w Grojcu rozpoczynają się dekanalne nauki przedmałżeńskie. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

Grupa uczestników ŚDM przekształciła się w grupę młodzieżową „Betsaida”. W jej programie są: wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, rozmowy z ciekawymi gośćmi i integracja. Spotkania odbywają się co tydzień w piątek po wieczornej Mszy świętej. Chętnych, którzy ukończyli pierwszą klasę gimnazjum, serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z ks. wikariuszem lub ks. diakonem. W ramach działalności grupy młodzieżowej odbywa się bezpłatny kurs gitarowy – chętnych prosimy o kontakt z ks. diakonem.

Intencja modlitewna dla Żywego Różańca na marzec - aby Wielki Post był czasem nawrócenia i umocnienia miłości.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy ...

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć "Głos św. Andrzeja", Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Drogę” i „Źródło”.

sobota 25 lutego 2017
07:00 za + Stanisława Matlaka
17:30 za + Agnieszkę i Tadeusza Buczulińskich

niedziela 26 lutego 2017             VIII niedziela zwykła
07:30 za + Macieja Drzewieckiego z rodzicami
          za + Krystynę Kramarczyk w 1 rocz. śm z mężem Grzegorzem
09:00 za + Genowefę Żak z mężem Edwardem i rodzicami
11:00 za Parafian
16:30 za + Franciszka Gaszman z żoną Stefanią i rodzicami

poniedziałek 27 lutego 2017
07:00 za + Zofię Raj
17:30 za + Helenę Gros w rocz. śm. z mężem Antonim

wtorek 28 lutego 2017
07:00 za + Apolonię Mrozik w rocz. śm. z matką Marią
17:30 Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Ap. za ++ Anielę Klęczar, Annę Kawczak, Romana Wojtalę, Mariana Jęczalika, Mariannę Bies, Jana Luranca, Stanisławę Dobrzanowską, Katarzynę Płonkę, Elżbietę Mitoraj, Mariana Tobiczyka, Stanisława Hałata, Zbigniewa Tobiczyka, Adama Płonkę, Andrzeja Płonkę, Antoninę Drzewiecką, Marię Bies, Helenę Frej i Józefa Komenderę

środa 1 marca 2017                 środa popielcowa
07:30 za + Teofila Pala z żoną Franciszką, synem Władysławem, Kazimierza Klęczara z żoną Walerią i synem Maksymilianem
09:00 za + Stanisława Luranca (ul. Starowiejska)
17:30 za + Albinę Mitoraj w rocz. śm. z mężem Karolem, córką Zofią, zięciami Eugeniuszem i Janem

czwartek 2 marca  2017
07:00 za + Macieja Babiucha
17:30 za + Michała Kramarczyka z synami Andrzejem i Mieczysławem i synową Janiną

piątek 3 marca 2017
07:00 za + Jadwigę Leśniak
17:30 za + Franciszka Luranca w 16 rocz. śm.

sobota 4 marca 2017               św. Kazimierza
07:00 za + Anielę Klęczar