A A A

OGŁOSZENIA I INTENCJE

        

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
20. 07. 2014
 
Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości - do Jezusa, aby powierzyć Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty, oraz by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra.
 
 
 
We wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny.
 
W środę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.
 
W czwartek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 
W piątek święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa.
W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Krzysztof Kozieł, któremu składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask i zdrowia oraz opieki świętego Patrona.
 
W sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny.
 
W przyszłą niedzielę po Mszach świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace przy kościele. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 
Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która trwać będzie od 7 do 11 sierpnia.
Na przywitanie pieszej pielgrzymki Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 8.00.
Szczegóły pielgrzymek są umieszczone w gablotce ogłoszeń. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

 
 
                   Zabytkowy kościół będzie otwarty od 15 maja do 30 września.
od czwartku do soboty od godz. 9.00 do godz. 18.00
w niedziele od godz. 12.00 do godz. 17.00
 

 

 
Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.
W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy ...

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Drogę” i „Źródło”.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli.

 

 

 

 

Zapraszamy dzieci i młodzież o zaangażowanie się we wspólnoty: służby liturgicznej, koła misyjnego i oazy.
Spotkania odbywają się w salce domu parafialnego.
Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 11.00
Koła Misyjnego w piątki o godz. 16.00
Lektorów w soboty o godz. 10.00
Ministrantów i kandydatów w soboty o godz.9.00
 

 

 

 

INTENCJE MSZALNE    
 
niedziela 20 lipca 2014                                                                     XVI niedziela zwykła                                   
07:30 za + Stanisława Malika w 40 rocz. śm. z rodzicami
09:00 za + Rozalię Szalonek z bratem Ignacym i rodzicami Józefem i Bronisławą
11:00 za Parafian i Jana i Władysławę Matyjaszek w 60 rocz. ślubu
16:30 za + Ludwika Klęczara w 3 rocz. śm.
 
 
 
poniedziałek 21 lipca 2014                                                                               
07:00 za + Karola Kasperka
17:30 za + Elżbietę i Stanisława Jędrzejowskich z rodziną
 
wtorek 22 lipca 2014                                                                                       
07:00 za + Romana Raj
17:30 Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Ap. za ++ Franciszka Dobrzanowskiego, Kazimierza Sobeckiego, Mariannę Nowak, Zofię Lekką, Karola Kasperka, Antoniego Klęczara, Sławomira Kublińskiego, Józefa Jekiełka, Jarosława Tomalę, Piotra Sikorę, Andrzeja Kacorzyka, Jana Mitoraja, Wiesława Lekkiego, Jana Kramarczyka, Marię Ziębę, Marię Rakoczy, Bronisława Dusika, Adama Pieczkę, Teresę Matysiak, Czesława Olszowskiego, Bogusławę Nowak, Kazimierę Jaszczyk i Alinę Bies
 
środa 23 lipca 2014                                                                                        św. Brygidy
07:00 za + Antoniego Klęczara
17:30 za + Władysławę Jurczyk w rocz. śm. i Julię Kubik
 
czwartek 24 lipca 2014                                                                                         św. Kingi
07:00 za + Sławomira Kublińskiego
17:30 za + Elżbietę i Franciszka Wasztyl z rodziną
 
piątek 25 lipca 2014                                                                                            św. Jakuba
07:00 za + Józefa Klęczara, Tomasza Klęczara z żoną Zofią, córką Kazimierą i wnukiem Tomaszem
17:30 za + Krzysztofa Blarowskiego w rocz. śm.
 
sobota 26 lipca 2014                                                                         św. Joachima i Anny
07:00 za + Józefa Jekiełka
17:30 za + Marię Sala z rodziną, Józefa Salę z żoną
 
niedziela 27 lipca 2014                                                                     XVII niedziela zwykła                                   
07:30 za + Helenę Kolasę w 15 rocz. śm. z mężem Stanisławem
09:00 za + Elżbietę Hałat w 30 rocz. śm. z mężem Ludwikiem i synami Józefem i Stanisławem
11:00 za Parafian – chrzty
16:30 za + Stanisława Krawczyka, Andrzeja Biesa z żoną Heleną
 
 
poniedziałek 28 lipca 2014                                                                              
07:00 za + Jarosława Tomalę
17:30 za + Józefę Mstowską w 2 rocz. śm.
 
wtorek 29 lipca 2014                                                                                           św. Marty             
07:00 za + Elżbietę Bienia
17:30 Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Ap. za ++ Kazimierza Sobeckiego, Mariannę Nowak, Zofię Lekką, Karola Kasperka, Antoniego Klęczara, Sławomira Kublińskiego, Józefa Jekiełka, Jarosława Tomalę, Piotra Sikorę, Andrzeja Kacorzyka, Jana Mitoraja, Wiesława Lekkiego, Jana Kramarczyka, Marię Ziębę, Marię Rakoczy, Bronisława Dusika, Adama Pieczkę, Teresę Matysiak, Czesława Olszowskiego, Bogusławę Nowak, Kazimierę Jaszczyk i Alinę Bies
 
środa 30 lipca 2014
07:00 za + Piotra Sikorę
17:30 za + Wojciecha Bies z synem Edwardem
 
czwartek 31 lipca 2014                                                                                    św. Ignacego
07:00 za + Andrzeja Kacorzyka
17:30 za + Małgorzatę Wacięgę w 1 rocz. śm. 
 
piątek 1 sierpnia 2014                                                                                      św. Alfonsa
07:00 za + Jana Mitoraja
17:30 za + Władysława Niemca w 50 rocz. śm.
 
sobota 2 sierpnia 2014                                                          
07:00 za + Edwarda Wojtalę w 1 rocz. śm.
17:30 za + Karola Biesa w 5 rocz. śm.
 
niedziela 3 sierpnia 2014                                                                XVIII niedziela zwykła                                   
07:30 za + Eugeniusza Matusiaka z wnukiem Arturem
09:00 za + Błażeja Płonkę w rocz. śm. z synem Adamem
11:00 za Parafian
16:30 za + Władysława Lekkiego w 6 rocz. śm.
 
 
poniedziałek 4 sierpnia 2014                                                                           św. Jana                        
07:00 za + Władysławę Jabłońską
17:30 za + Kazimierza Górowicza w rocz. śm. z teściami
 
wtorek 5 sierpnia 2014                                                                                       
07:00 za + Stanisława Płonkę z żoną Stefanią / z ul. Zaolszynie/
17:30 Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Ap. za ++ Kazimierza Sobeckiego, Mariannę Nowak, Zofię Lekką, Karola Kasperka, Antoniego Klęczara, Sławomira Kublińskiego, Józefa Jekiełka, Jarosława Tomalę, Piotra Sikorę, Andrzeja Kacorzyka, Jana Mitoraja, Wiesława Lekkiego, Jana Kramarczyka, Marię Ziębę, Marię Rakoczy, Bronisława Dusika, Adama Pieczkę, Teresę Matysiak, Czesława Olszowskiego, Bogusławę Nowak, Kazimierę Jaszczyk i Alinę Bies
 
środa 6 sierpnia 2014                                                                 Przemienienie Pańskie
07:00 za + Kazimierę Klęczar w 17 rocz. śm., Tomasza Klęczara w 6 rocz. śm., Emilię i Henryka Zemlak
17:30 za + Franciszka Grosa w 4 rocz. śm. z żoną Agnieszką
 
czwartek 7 sierpnia 2014
07:00 za + Wiesława Lekkiego
17:30 za + Mariana Jakubca z córką Haliną i zięciem Józefem
 
piątek 8 sierpnia 2014                                                                                    św. Dominika
07:00 za + Jana Kramarczyka
17:30 za + Józefa Kolasę w 1 rocz. śm. z żoną Weroniką, Andrzeja Kozła z żoną Karoliną z synami i synową
 
sobota 9 sierpnia 2014                                                                 św. Teresy Benedykty
07:00 za + Rozalię i Alojzego Kramarczyków z synem Michałem
17:30 za + Annę i Jakuba Klęczarów z synem Stefanem i córką Karoliną
 
niedziela 10 sierpnia 2014                                                                XIX niedziela zwykła                                   
07:30 za + Macieja Drzewieckiego w rocz. śm. z rodzicami
09:00 za + Alojzego Łysonia w 4 rocz. śm.
11:00 za Parafian i Lenę Huczek w 1 rocz. urodz. i chrztu
16:30 za + Franciszka Jurczyka w 23 rocz. śm.