OGŁOSZENIA I INTENCJE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22. 01. 2017

Udział we Mszy świętej jest dla nas źródłem jedności wspólnoty. Przeżywając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, módlmy się, aby chrześcijanie dążyli do jedności i pojednania, i byli świadkami wiary w Jezusa.

Dziś po Mszy świętej o godz. 16.30 w kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów: Wrzos z Głębowic i Osieczanie z Osieka. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę święto nawrócenia św. Pawła, apostoła. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu imieniny obchodzi diakon Tymoteusz, któremu składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosł., potrzebnych łask i dobrego zdrowia.

W piątek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 na sali WDK odbędzie się opłatek dla wspólnoty Żywego Różańca i zmianka tajemnic.

Grupa uczestników ŚDM przekształciła się w grupę młodzieżową „Betsaida”. W jej programie są: wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, rozmowy z ciekawymi gośćmi i integracja. Spotkania odbywają się co tydzień w piątek po wieczornej Mszy świętej. Chętnych, którzy ukończyli pierwszą klasę gimnazjum, serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z ks. wikariuszem lub ks. diakonem. W ramach działalności grupy młodzieżowej odbywa się bezpłatny kurs gitarowy – chętnych prosimy o kontakt z ks. diakonem.

Intencja modlitewna dla Żywego Różańca na styczeń - o Boże błogosławieństwo w nowym roku.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy ...

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć "Głos św. Andrzeja", Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Drogę” i „Źródło”.

sobota 21 stycznia 2017              św. Agnieszki
07:00 za + Józefa Kram
17:30 za + Aleksandrę Księżarczyk w 4 rocz. śm. z rodzicami i teściami

niedziela 22 stycznia 2017       III niedziela zwykła
07:30 za + Józefa Naglika w 5  rocz. śm. z rodzicami
09:00 za + Weronikę Kolasę w rocz. śm. z mężem Józefem
11:00 za rodziny, które przyjęły kolędę
16:30 za + Stanisława Kwaśniaka w rocz. śm.

poniedziałek 23 stycznia 2017
07:00 za + Sylwestra Fronia
17:30 za + O. Wincentego Kazimierza Jekiełka

wtorek 24 stycznia 2017                 św. Franciszka Salezego
07:00 za + Edwarda Rzeszutko
17:30 Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Ap. za ++ Stanisława Matlaka, Zofię Raj, Stanisława Luranca, Macieja Babiucha, Jadwigę Leśniak, Anielę Klęczar, Annę Kawczak, Romana Wojtalę, Mariana Jęczalika, Mariannę Bies, Jana Luranca, Stanisławę Dobrzanowską, Katarzynę Płonkę, Elżbietę Mitoraj, Mariana Tobiczyka, Stanisława Hałata, Zbigniewa Tobiczyka, Franciszka Kolber, Adama Płonkę, Andrzeja Płonkę i Antoninę Drzewiecką

środa 25 stycznia 2017              nawrócenie św. Pawła
07:00 za + Zofię Płonkę w 10 rocz. śm. z mężem Kazimierzem
17:30 za + Jana Jędrzejowskiego w rocz. śm. z synem Janem

czwartek 26 stycznia 2017                  św. Tymoteusza i Tytusa
07:00 za + Eugeniusza Hałata
17:30 za + Krystynę Kramarczyk

piątek 27 stycznia 2017                       bł. Jerzego Matulewicza
07:00 za +  Dawida Bies w 2 rocz. śm. z matką Aliną
17:30 za + Stefana i Stefanię Mitoraj w rocz. śm. z synem Władysławem

sobota 28 stycznia 2017                      św. Tomasza
07:00 za + Władysława Pala w 9 rocz. śm. z rodzicami, Antoniego Rakoczego z rodzicami
17:30 za + Zdzisława Grosa w rocz. śm.

niedziela 29 stycznia 2017                   IV niedziela zwykła
07:30 za + Marię i Feliksa Buczulińskich w rocz. śm.
09:00 za + Marka Wandora w 16 rocz. śm.
11:00 za Parafian
16:30 za + Kazimierę Zyzańską w 3 rocz. śm.

poniedziałek 30 stycznia 2017
07:00 za + Władysława Sporysza z żoną Teresą i wnuczką Bożeną
17:30 za + Józefa Kram

wtorek 31 stycznia 2017                       św. Jana Bosko
07:00 za + Stefana Noworytę w 2 rocz. śm. z rodzicami i siostrą Ireną

środa 1 lutego 2017
07:00 za + Józefa Matlaka z żoną Heleną
17:30 za + Kazimierza Klęczara, Franciszka Paw z żoną Jadwigą

czwartek 2 lutego  2017                        święto Ofiarowania Pańskiego
07:30 za + Antoniego Klęczara
09:00 za + Stanisława Luranca w 1 rocz. śm. (ul. Graniczna)
17:30 za + Edwarda Freja w 16 rocz. śm. z rodzicami Marią i Alojzym

piątek 3 lutego 2017
07:00 za + Marka Połącarza
17:30 za + Kazimierza Kramarczyka, Stefanię Klęczar w rocz. śm.

sobota 4 lutego 2017
07:00 za + Stanisława Jurczyka z synem Eugeniuszem
17:30 za + Błażeja Płonkę z synem Adamem w rocz. śm.

niedziela 5 lutego 2017                         V niedziela zwykła
07:30 za + Annę Marszałek z mężem Karolem i wnukiem Januszem
09:00 za + Adama Naglika w 4 rocz. śm. z ojcem Janem
11:00 za Parafian i Jacka Kałę w 60 rocz. urodz.
16:30 za + Stanisława Jurczyka w 15 rocz. śm. z córką Marią