OGŁOSZENIA I INTENCJE

UROCZYSTOŚĆ
MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI
3. 05. 2015

Jako dzieci narodu polskiego, gromadzimy się dzisiaj, by okazać naszą miłość wobec Maryi, którą czcimy jako Królową Polski. Ona w znaku Jasnogórskim czuwa nad naszym narodem. Niech sławi Ją nasza pieśń, niech otacza Ją nasza miłość, byśmy wierni Bogu stali się znakiem Chrystusa wśród narodów.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najśw. Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za zrozumienie - Bóg zapłać.

W poniedziałek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

W środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańca św.

W czwartek po nabożeństwie majowym możliwość uszanowana relikwii św. Ojca Pio.

W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu wprzyszłą niedzielę będziemy kwestować do puszek na pomoc dla poszkodowanych. Za zrozumienie - Bóg zapłać.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:
- dziś o godz. 16.00
- w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.30

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.
W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy ...

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Drogę” i „Źródło”.

Życzymy błogosławionej niedzieli.

Zapraszamy dzieci i młodzież o zaangażowanie się we wspólnoty: służby liturgicznej, koła misyjnego i oazy.
Spotkania odbywają się w salce domu parafialnego.
Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 11.00
Koła Misyjnego w piątki o godz. 16.00
Lektorów w soboty o godz. 10.00
Ministrantów w soboty o godz.9.00

INTENCJE MSZALNE

niedziela 3 maja 2015                            V niedziela Wielkanocna NMP Królowej Polski
07:30 za + Zofię Niemiec z mężem Franciszkiem i synem Ludwikiem
09:00 za + Agnieszkę Płonkę z mężem Piotrem
11:00 za Parafian
16:30 za + Mariana Lesiaka w 3 rocz. śm. z żoną Emilią i rodzicami

poniedziałek 4 maja 2015                                                                             św. Floriana
07:00 za + Marię Śmiejczak w 25 rocz. śm. z mężem Czesławem, córką Haliną i synem Jerzym
17:30 za + Halinę Michalak w 6 rocz. śm.

wtorek 5 maja 2015
07:00 za + Jana Kasprowskiego w 4 rocz. śm.
17:30 Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Ap. za ++ Mieczysława Mrozika, Jana Hałata, Krystynę Luranc, Czesława Walczyka, Romana Klisia, Ewę Szumera, Grzegorza Kramarczyka, Alicję Stępniak, Dawida Biesa, Stefanię Targowską, Stefana Noworytę, Augustyna Sporysza, Jana Jurasa, Władysława Płonkę, Stanisława Wielgosza, Ignacego Płonkę, Stanisławę Marszałek, Mariannę Tobiczyk, Annę Kwaśniak, Mariana Staszczaka, Barbarę Walczyk, Karola Marszałka, Michała Górskiego i Mariannę Jekiełek

środa 6 maja 2015                                                                                 św. Filipa i Jakuba
07:00 za dusze w czyśćcu cierpiące
17:30 za + Marię Kolasę w 17 rocz. śm.

czwartek 7 maja 2015
07:00 za + Annę Jekiełek w 8 rocz. śm. z mężem Edwardem i synem Jerzym
17:30 za + Adama Żurka z dziadkami

piątek 8 maja 2015                                                                                      św. Stanisława
07:00 za + Wiesława Lekkiego w 1 rocz. śm.
17:30 za + Stanisława Biesa

sobota 9 maja 2015
07:00 za + Józefa Zadorę, Franciszka i Marię Michalak
17:30 za + Alicję Bratek w 1 rocz. śm.

niedziela 10 maja 2015                                                         VI niedziela Wielkanocna
07:30 za + Henryka Proszka w 4 rocz. śm. z rodzicami
09:00 za + Stanisława Majdę, Antoniego Żmudę z żoną Elżbietą